PTTK

Artykuły » PTTK Żagań » Wzdłuż granic województwa lubuskiego
Wzdłuż granic województwa lubuskiego
Regionalna Odznaka Turystyczno-Krajoznawcza
„Wzdłuż Granic Województwa Lubuskiego”

1. Postanowienia ogólne.
a) Odznaka została ustanowiona przez Lubuskie Porozumienie Oddziałów PTTK i Lubuską Organizację Turystyczną LOTur.
b) Odznaka jest jednostopniowa.
c) Odznakę weryfikują oddziały PTTK województwa lubuskiego.
d) Zweryfikowane książeczki (OTP, KOT, MOT lub przygotowane osobiście z podaniem daty zwiedzanych obiektów, potwierdzeń terenowych lub przodowników PTTK) wraz z odznakami będą przesyłane za zaliczeniem pocztowym lub wydawane w siedzibach Oddziałów PTTK województwa lubuskiego.

2. Warunki zdobywania odznaki:
Należy obejść lub objechać rowerem lub samochodem, poznać i potwierdzić miejscowości na trasie:
Kostrzyn n/O (PKP) – Witnica – Lubiszyn – Kłodawa – Lubociesz – Tuczno – Dobiegniew – Głusko – Drawiny (PKP) – Drezdenko (PKP) – Lubiatów – Wiejce – Pszczew – Trzciel – Zbąszynek – Babimost – Kargowa - Kolsko – Sława – Wschowa – Szlichtyngowa – Bytom Odrzański – Nowe Miasteczko – Niegosławice – Szprotawa – Małomice – Żagań (PKP) – Żary – Iłowa – Gozdnica – Przewóz – Łęknica – Trzebiel – Tuplice – Brody – Gubin – Maszewo – Kłopot – Cybinka – Urad – Słubice – Górzyca – Kostrzyn n/O. Długość trasy to około 700 km.

3. Odznakę zdobywają turyści biorący udział w wycieczkach: indywidualnych i zorganizowanych, rajdach kolarskich, motorowych lub pieszych.

4. Odznaka może być zdobywana równocześnie z innymi odznakami turystycznymi.

5. Odznakę zdobywa się maksymalnie w ciągu 3 lat kalendarzowych.

6. Odznaki są wydawane nieodpłatnie w siedzibach Oddziałów PTTK, zdobywca ponosi jedynie koszty przesyłki w wypadku konieczności przesłania odznaki.

7. Regulamin odznaki został uchwalony przez Radę Lubuskiego Porozumienia Oddziałów PTTK uchwałą nr 3/III/2009 z dnia 12 grudnia 2009 r. i wszedł w życie z dniem jej podjęcia.

8. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy wyłącznie do Rady Lubuskiego Porozumienia Oddziałów PTTK z siedzibą w Krośnie Odrzańskim.